Продавець OMERS магазин підводного та туристичного спорядження розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
230 відгуків
Магазин працює он-лайн та відправляє замовлення Новою поштою
OMERS магазин підводного та туристичного спорядження
Контакти
OMERS магазин підводного та туристичного спорядженняМагазин спорядження OMERS
пр. Гагаріна, 56 (склад), Видача відбувається за домовленістю, Харків, Україна
+380 (67) 688-00-99
Viber
+380 (63) 595-00-17
Viber
+380 (67) 688-00-99
+380 (63) 595-00-17

Оптичний приціл - як вибрати?

Оптичний приціл - як вибрати?

ОПТИЧНІ ПРИЦІЛИ - це прилади у вигляді зорової труби, що використовуються для точного наведення на ціль при віддаленій стрільби або несприятливих погодних умовах. Кріплення на зброю здійснюється за допомогою спеціальних кронштейнів, що забезпечують їх надійну фіксацію. Порівняно з традиційними способами прицілювання (цілик і мушка), одним з головних переваг оптичних приладів є кратність, тобто можливість візуально наближати об'єкти. Крім цього, саме оптичні приціли здатні забезпечити широкий огляд і більш точне прицілювання за рахунок наявності прицільної сітки. Ще однією перевагою є можливість вибрати приціл для конкретного виду полювання, для різних дистанцій і різної зброї.

Складаються оптичні приціли з:

  • об'єктива,
  • обертаючої системи,
  • окуляра,
  • прицільної сітки та
  • механізму введення поправок.

Для поліпшення світлопропускання і забезпечення видимості при недостатній освітленості на передню лінзу об'єктиву наноситься покриття, що просвітлює. Обертаюча система, розташована між об'єктивом і окуляром, перетворює перевернуте зображення пряме. Окуляри оптичних прицілів забезпечені наглазником для захисту від засвіток і кільцем для підстроювання під зір стрілка. Механізми введення вертикальних і горизонтальних поправок необхідні для суміщення центру сітки з точкою влучення і коректування стрільби при мінливих умовах. Що стосується прицільних сіток, то їх безліч різновидів, а найпоширеніша з них – сітка Mil-dot.


Оптичними прицілами називають спеціальні прилади у вигляді зорових труб, які використовуються для більш точного наведення на ціль при несприятливій погоді або ж при віддаленій стрільби. Їх фіксують на зброю за допомогою спеціальних кріплень, так званих кронштейнів. Приціли оптичні можуть візуально наближати об'єкти, забезпечувати широкий огляд.

Вибираємо оптичний приціл

Широкий асортимент ВП дає можливість підібрати оптимальну модель з урахуванням виду зброї, відстані до цілі, виду полювання. При покупці потрібно брати до уваги такі моменти:

Для пневматичної зброї необхідно купувати приціли, які витримують зворотну віддачу, а на гладкоствольні моделі встановлюють коліматорні приціли.
Якщо передбачається використання оптики днем, достатньо буде діаметра об'єктива 40 – 44 мм. Це забезпечить стабільну, якісну картинку.
Для нічного використання потрібні великі об'єктиви – 50 – 56 мм. Це найбільш популярні діаметри об'єктивів, використовувані при поганій видимості.
Для прицільної стрільби вночі, на світанку або при наведенні зброї в бік сонця, потрібно підсвічування сітки.

Важливе значення при виборі прицілу має дистанція стрільби. Наприклад, якщо вона буде становити приблизно 50 м, то достатньо буде прицілів з малої кратністю (збільшенням) – до 2 – 3 разів. Вони дають можливість швидко цілитися по рухомих об'єктів, а також можуть використовуватися для спостереження із-за широкого поля зору. Для більш далекої стрілянини по статичним мішенях вибирають приціли великої кратності. Існують панкратичні приціли, що мають змінну кратність, які можна адаптувати під різні дистанції, а також умови використання.
вибір прицілу оптическогоБольшая віддача вимагає великої відстані від очей до прицілу. У такому зброю воно повинно складати не менше 8 див. Для пневматики і зброї з малою віддачею буде достатньо, якщо приціл має очне відстань 2 – 3 см.

При покупці необхідно враховувати кліматичні умови, при яких буде використовуватися прилад. Краще віддавати перевагу прицелам в ударостійких водонепроникних корпусах. Також, якщо корпус прицілу заповнений азотом, його оптика не буде пітніти в умови підвищеної вологості або при мінусових температурах.
Якість прицілу перевіряють, наводячи їх на цілі, розташовані на різних відстанях. Якщо прицільна марка і мішень чітко видно без напруження очей, це якісний товар.

ЯК ВИБРАТИ ОПТИЧНИЙ ПРИЦІЛ:


Тип зброї. Це один з головних критеріїв вибору оптичного прицілу. Наприклад, для пневматики необхідний приціл, витримує зворотну віддачу, а на гладкоствольну зброю зазвичай встановлюються коліматорні приціли. Для кріплення деякі моделі вже мають кронштейн, але при купівлі прицілу завжди можна підібрати планку для установки на конкретний вид зброї.

Оптика. Діаметр об'єктиву визначає світлосилу прицілу, тому для сутінкової полювання цей параметр повинен бути не менше 50 мм Поряд з цим, великий діаметр об'єктиву необхідний і для полювання з вишки. Головною характеристикою окуляра є фокусна відстань, яке у прицілів для гвинтівок коливається в межах 50-70 мм

Кратність. При виборі оптичного прицілу з урахуванням цієї характеристики необхідно виходити з основної мети його використання. Для стрільби на невеликі дистанції (50-60 м), у тому числі і при загородним полюванні, більше підійдуть приціли з малим збільшенням (до х2-х3). Вони дозволяють швидко прицілюватися і ідеальні для стрільби по рухомим цілям. Крім цього, такі приціли мають широке поле зору, тому можуть використовуватися і в якості спостережних приладів. Для далекої стрілянини, особливо за статичних об'єктів, потрібно вибирати приціл великої кратності і стріляти з упору. Більш універсальні приціли із змінною кратністю (панкратичні), так як їх можна адаптувати під конкретні умови і різні дистанції. Ці моделі найкраще підходять для вармитинга і бенчресту.

Очне відстань. Чим більше віддача зброї, тим більше повинно бути очне відстань (оптимально – 8 см). Для гвинтівок зі слабкою віддачею можна вибрати приціл з очним відстані 2-3 див.
 
Якщо підвести короткий підсумок, то початківцям мисливцям слід віддати перевагу оптичним прицелам малої кратності і використовувати їх зі зброєю з невеликою віддачею. Стрільба з прицілом великої кратності вимагає досвіду і навичок, до того ж далеко не у всіх випадках на полюванні потрібне збільшення від х6 і вище. Конкретні рекомендації по вибору можна отримати безпосередньо у продавців-консультантів. Наприклад, для гвинтівок «Сайга» і «Вепр» пропонуються панкратичні приціли російського виробництва, для пневматики – приціли ПОСП, а для карабінів «Вепр» – різні моделі Veber, Leupold, Sentinel і Дедал, але це лише узагальнена інформація. Так чи інакше, остаточне рішення приймається тільки під час покупки, адже потрібно не тільки врахувати всі об'єктивні фактори, але і підібрати приціл, виходячи з особистих переваг. Мисливці дуже вередливі і скрупульозні у виборі будь-якого мисливського арсеналу, і особливо це стосується прицілів.

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner