Бінокль річ потрібна і корисна і до покупки треба ставитися відповідально.
Якщо Ви купуєте бінокль у вигляді бізнес сувенір для подарунка, то тут єдиний критерій ціна і ступінь поваги.
Якщо Ви вирішили купити бінокль собі, то варто вирішити, для чого він Вам потрібен і вибрати бінокль з правильними характеристиками, що б комфортно користуватися їм і не пошкодити здоров'ю (див. параметр вихідний зіницю). Бінокль Olympus
Вам потрібно знати, що хоча біноклі і прості у використанні, такі елементи, як лінзи, кут зору, структура призми, і окуляри в різних поєднаннях служать для спостереження за різними об'єктами.
Якщо Ви будете використовувати бінокль в сутінках і вночі, зверніть увагу на лінзи з багатошаровим покриттям. Такі лінзи зменшують відблиски і перевідбиття і розширюють здатність пропускати світло.
Якщо Ви носите окуляри, шукайте бінокль з діаметром окулярів понад 13 мм. Великі окуляри бінокля (наприклад 13 мм) є гарантією того, що навіть в окулярах ви будете бачити картину цілком.
Типи призм |
Вибору призми треба віддати перевагу при виборі бінокля.Призми біноклів
Біноклі з крышевидной призмою мають більш тонкий і прямий профіль, вони більш компактні. Як правило вони дорожче, так як маленькі призми вимагають більш точного шліфування та полірування для того, щоб отримати відмінну якість зображення.
Біноклі з призмою Порро можна дізнатися по вигнутій конструкції.
В результаті такої конструкції відстань між передніми лінзами ширше, що збільшує перспективу і дає більш реалістичну тривимірну картинку.
Призма Порро:
Дозволяють отримати різке, тривимірне зображення високої якості, але мають великий розмір.
Крышевидные призми:
біноклі, які використовують такі призми світ проектується безпосередньо в окуляр.
Біноклі з цим типом призм більш компактні і легкі.
Кут зору бінокля - це та зона, яку ви бачите в бінокль.
Кут зору вимірюється в градусах і визначає, наскільки широку область можна побачити в бінокль. Цю величину називають полем зору і виражають в метрах, ширину видимій області на відстані 1000 метрів.
Так як порівняння кутів зору біноклів з різним наближенням може бути помилково, ви можете обчислити видимий кут зору просто помноживши реальний кут зору бінокля на ступінь збільшення.
Видимий кут зору в 65 градусів і більше вважається ширококутним, що дає можливість легко відслідковувати рухомі об'єкти і тим самим підходить для перегляду спортивних подій та дикої природи. (Зверніть увагу, що кут зору бінокля іноді згадується як поле зору, що вимірюється в метрах).
Вихідний зіницю
Розмір вихідної зіниці – діаметр зображення, що з'являється в окулярі. Чим він більше, тим краще можна розрізняти предмети, особливо в умовах низького освітлення. Розмір вихідної зіниці можна обчислити шляхом ділення діаметра лінзи об'єктива на кратність.
Біноклі з розміром вихідної зіниці 2-3 мм годяться для короткочасного спостереження на яскравому світлі (оскільки при тривалому спостереженні очі втомлюються і потребують більшої кількості світла, відповідно для цього зіниця розширюється).
Для тривалих спостережень, особливо в поганих умовах освітлення, потрібно оптичний прилад, у якого розмір вихідної зіниці 5-7 мм
У бінокля 8х42: 42/8=5.3 розмір вихідної зіниці = 5.3 мм.
Специфікація біноклів
Що означають ці цифри на корпусі бінокля ? |
Бінокль Olympus 10x42. Специфікація біноклів
Перша цифра показує ступінь збільшення бінокля, в даному випадку в 10 разів більше, ніж просто оком.
Друга цифра показує діаметр (у міліметрах) середньої лінзи - в даному випадку 42 мм.
Передня лінза (та, яка ближче до об'єктів, на які ви дивитеся, а не та, яка ближче до ока) - показник потужності збирання світла.
Згідно з цими рекомендаціями будується лінійка біноклів Olympus
На відміну від інших інструментів, здатних наблизити до нас навколишній світ, бінокль має найважливішою перевагою - це стереоскопічний зір. Комфортно спостерігаючи двома очима, ви можете відчути обсяг картинки. і чим більше відстань між лінзами бінокля і менше збільшення, тим сильніше відчувається цей ефект, званий також пластичністю. Хороший бінокль той, про існування якого під час спостережень не замислюєшся, а всі думки зосереджені лише на відкритому об'єкті. У цій статті спробуємо розібратися, як вибрати інструмент, який подарує користувачеві схожі відчуття.
Збільшення і об'єктив
Вибираючи будь-яку річ, доводиться звертати увагу на її основні технічні характеристики. У бінокля це збільшення і діаметр об'єктива. Дані параметри настільки важливі, що традиційно зазначаються виробником у назві моделі. Приміром, 10х42 буде означати, що бінокль має наближення в 10 разів і об'єктиви діаметром 42мм.
Більшість біноклів мають фіксовану кратність, але останнім часом одержали поширення і біноклі з зумом, тобто змінною кратністю. На перший погляд всі переваги на їх стороні – універсальність і простота регулювань. Але на практиці зум-бінокль помітно програють за якістю зображення моделей з фіксованою кратністю. Особливо це стосується бюджетного сегменту, де складна оптика зум-бінокля в низькому ціновому діапазоні апріорі не може бути виконана на гідному рівні. В основному страждає якість зображення на краю поля зору і яскравість картинки. Але в деяких випадках, при спостереженні з великих відстаней, наприклад, за виконанням будівельних робіт або охорону територій, коли потрібна і загальна панорама і крупний план, такі моделі можуть виявитися до речі.
Зі збільшенням, загалом-то, зрозуміло, більше кратність - значить ближче видно об'єкт. А що залежить від діаметра об'єктива?
Об'єктив традиційно відповідає за саму головну роль. Він повинен зібрати достатньо світла і побудувати зображення об'єкта спостережень у фокальній площині. А ось завдання окуляра допомогти розглянути побудовану об'єктивом картинку. Простіше кажучи, окуляр працює як звичайна лупа, через яку ви розглядаєте картинку і збільшення і поле зору бінокля багато в чому залежить саме від нього.
Розмір, як відомо, має значення. "Малює" зображення об'єктив і для того, щоб показати достатньо деталей з хорошою яскравістю він повинен мати пристойний діаметр. Розглянемо основні типорозміри: