Сьогодні ринок переповнений різними ліхтарями: водонепроникними, тактичними, туристичними і підводними. Чим могутніше ліхтар, тим більше у Вас шансів побачити рибу під водою і зловити свого трофея.
Для підводного мисливця ліхтар потрібен завжди, так як поднирівая під шапку лілій або плаваючи серед корчів у пошуках нор Ви стикаєтеся з нестачею світла, і без ліхтаря Ви можете не побачити рибу там, де вона є. В каламутній воді добре мати ліхтарі з жовтим фільтром, так як тепле світло зможе пробити товщу води.
Існують два типи підводних ліхтарів:
1) Всі частини ліхтаря в одному корпусі, крім акумулятора.
2) В одному корпусі батарея і все поєднано електрокабелем.
Подібні ліхтарі призначені для різних підводних робіт і мало мобільні для підводного полювання, але відмінність їх у тому, що вони мають підвищену потужність блоку живлення (батареї), громіздкий корпус. Світлодіод (лампочка) з рефлектором знаходиться в руках або кріпиться на шолом, інша частина кріпитися на пояс. Конструкція даних ліхтарів модульна: змінні блоки живлення, змінні оптичні блоки, знімні рефлектори з різними кутами розсіювання світла. Джерела живлення поділяються на: одноразові батареї і акумулятори (акумуляторні батареї).
У холодну пору краще використовувати батарейки, так як розряджаються вони більш рівномірно і не так швидко, як акумулятор, який розряджається з першої хвилини. У підводних ліхтарях з акумуляторами застосовуються литионные, рідше свинцеві, кадмієві та нікелеві акумуляторні батареї.
Кадмієві акумулятори і нікелеві розраховані на 100 циклів заряду-розряду. У даних акумуляторів є величезний мінус заряджати їх можна тільки після повної розрядки і тільки тим струмом, який вказаний на упаковці, інакше Ви знизите ємність акумулятора.
Акумулятори на свинцевих і литионных батареях не потребують розгоні і у них немає недоліків кадмієвих акумуляторів. Одноразові батареї бувають: літієві і марганцеві
марганцеві набагато слабкіше літієвим, не можна допустити повної розрядки, такі батарейки можуть потекти.
Найважливіший елемент підводного ліхтаря оптика. Оптика складається з відбивача, патрона і лампи. Як правило, в підводних світильниках застосовуються світлодіод, або криптонові, ксенонові і галогенові лампи.
Криптоновые лампочки долго служат, светопоток небольшой.
Галогеновые и ксеноновые сгорают быстрее, срок службы невелик, но светопоток намного выше
У галогеновых ламп есть большой недостаток и нельзя трогать руками. Колба фонаря сделана из кварцевого стекла если вы коснулись ее рукой, после включения она тут же перегорит. Все подводные фонари рассчитаны на работу под водой. Подводным фонарям светить на воздухе долго не рекомендуется, так как подводные фонари идут как правило мощные и стекло быстро нагреется и может лопнуть, либо же Вы спалите светодиод.
Тактичні або водонепроникні ліхтарі йдуть дещо слабше і ними на суші світити можна.
Вмикач у підводних ліхтарів, частіше магнітне кільце, рідше кнопка, і навпаки у тактичних ліхтарів переважно кнопковий перемикач.
При заміні акумуляторів або просто після розбирання і чищення всі оринги (гумові ущільнювальні кільця) і потрібно змазуватися спеціальним мастилом для ліхтарів. Дана мастило не роз'їдає гуму і не пропускає воду крізь гумові кільця.