Гарпун для підводної рушниці виготовляють з пружинної сталі. Довжина і діаметр гарпуна підбираються таким чином, що б найкраще забезпечити точність і силу бою на підводному полюванні.
Стандартні гарпуни для пневматичних підводних рушниць передбачають використання різних змінних наконечників, на кінці ― спеціальна різьблення. Комплектується такий гарпун найчастіше хвостовиком, ковзної втулкою-бігунком з нейлону або іншого матеріалу, до якого кріпиться лин, шайбою і пружиною, які оттормаживают бігунок на хвостовику при пострілі, що стабілізують пересування в товщі води на всій довжині польоту гарпуна.
Гарпуни для підводних рушниць арбалетів умовно робитися на два типи: таітянскій і гавайський.
Також ці гарпуни для підводного полювання можна розділити по типу зачепів. Більш поширений тип – з прорізами в хвостовій частині під зачепи гумових тяг. Але тут потрібно розуміти, що така система послаблює конструкцію гарпуна, що призводить до можливості його розламати, особливо при попаданні в по-справжньому велику рибу.
Альтернативою є гарпуни з так званим «акулам плавцем» (shark fin), такий зачіп приварюється до стрілі з зовнішньої сторони. Так, це не ослаблює гарпун і дозволяє використовувати більш потужні тяги. Але такі гарпуни увазі, що наголов'я вашого підводної рушниці арбалета ― відкритого типу, з закритим оголовьем рушниці використовувати такий гарпун не вийде.
Гарпун повинен бути рівним, жорстким і міцним з розжареної сталі. Такі гарпуни досить міцні і майже не гнуться, забезпечуючи точність стрільби. Істотних недоліком розжареної сталі є її крихкість, тому для полювання на крупну здобич вагою більше 50 кг вибирати стрілу із «сирої» нержавійки. Гарпун з цього матеріалу можна вирівняти прямо у воді. Титановий або композиційний гарпун діаметром 7-8 міліметрів по міцності і вагою відповідає 6,5 мм гарпуну із сталі. Легкі гарпуни не викликають підкидання рушниці під час стрільби, дуже рідко застряють в корчах і ламаються.